| Model No: | 2w series |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Control |
| Material: | Others |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Water |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Orifice: | 50mm |
| type: | normal colse ,normal open |
| Working pressure: | 0-7bar |
| Voltage: | AC110V AC220V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR |
| Body material: | Plastic, Brass , stainless steel |
| Principium: | directly acting type |
| Warranty: | one year |
http://www.atcgogo.com/products/12v-normally-closed-plastic-boby-solenoid-valve-low-pressure-for-gas-2057719.html
12v normally closed plastic boby solenoid valve low pressure for gas




