| Model No: | ETD series |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| In USA Showroom : | |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Control |
| Material: | Brass |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Water |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Orifice: | 3mm |
| Water proof grade: | IP65 |
| Working pressure: | 0-16bar |
| Voltage: | AC110V AC220V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR ,VITON |
| Body material: | Brass , stainless steel |
| Electrical connection: | DIN43650A |
| Stock: | yes |
http://www.atcgogo.com/products/2-way-brass-electro-mechanical-water-valve-pipe-timer-for-drain-valves-12v-24v-110v-220v-2052303.html
2 way brass electro mechanical water valve pipe timer for drain valves 12v 24v 110v 220v




