| Model No: | 3v series |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Plug |
| Material: | Alloy |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Gas |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Orifice: | 1.2mm |
| Fluid: | air |
| Working pressure: | 0-8bar |
| Voltage: | AC110V AC220V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR |
| Body material: | Aluminum Alloy |
| Principium: | directly acting type |
| Warranty: | one year |
http://www.atcgogo.com/products/mini-air-solenoid-valve-3-way-pneumatic-12v-24v-110v-220v-china-suppliers-2048035.html
mini air solenoid valve 3 way pneumatic 12v 24v 110v 220v china suppliers




