| Model No: | PXC |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Pneumatic |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Pilot |
| Material: | Brass |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Water |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Orifice: | 10mm |
| type: | normal colse ,normal open |
| Working pressure: | 0.3-16bar |
| Voltage: | AC110V AC220V AC230V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR ,VITON |
| Body material: | Brass , stainless steel |
| Principium: | campact pilot type |
http://www.atcgogo.com/products/Campact-pilot-solenoid-valve-10mm-pressure-16bar-2023902.html
Campact pilot solenoid valve 10mm pressure 16bar




