| Model No: | PMC series |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Pneumatic |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Control |
| Material: | Brass |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Gas |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | wire lead type |
| Operating Temperature: | -10~50°C |
| Orifice: | 14mm |
| Turn on: | manual |
| Working pressure: | 0-50bar |
| Voltage: | DC 9-12V |
| Sealing materials: | NBR |
| Body material: | Brass ,Aluminum |
| Alose time: | <1sec |
| Warranty: | one year |
http://www.atcgogo.com/products/9v-12v-Gas-emergency-shut-off-valve-with-Indicator-light-2042076.html
9v 12v Gas emergency shut off valve with Indicator light




