| Model No: | PZ |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Diaphragm |
| Material: | Brass |
| Temperature of Media: | High Temperature |
| Media: | Water |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -10~180°C |
| Orifice: | 2.5~50mm |
| type: | normal colse ,normal open |
| Working pressure: | 0.5-25bar |
| Voltage: | AC110V AC220V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | VITON ,TEFLON |
| Body material: | Brass , stainless steel |
| Principium: | diaphragm ,piston |
http://www.atcgogo.com/products/High-temperature-solenoid-valve-TEFLON-seals-2029277.html
High temperature solenoid valve TEFLON seals




