| Model No: | PM series |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Low Pressure |
| Structure: | Control |
| Material: | Brass |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Gas |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Orifice: | 5~50mm |
| type: | normally colsed |
| Working pressure: | 0-1bar |
| Voltage: | AC110V AC220V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR ,VITON |
| Body material: | Brass ,Aluminum |
| Principium: | directly acting type |
| For: | gas ,air |
http://www.atcgogo.com/products/2-2-mini-solenoid-valve-low-pressure-gas-direct-acting-230v-120v-1bar-VITON-2059223.html
2/2 mini solenoid valve low pressure gas direct acting 230v 120v 1bar VITON




