| Model No: | YP |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Control |
| Material: | Others |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Gas |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Voltage: | 6V DC 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR |
| Body material: | plastic |
| Working fluid: | air gas |
| Rated Current: | 170mA |
| Rated working pressure: | 300mmHg |
http://www.atcgogo.com/products/3-way-2-position-plastic-micro-valve-for-small-pneumatic-pump-2386510.html
3 way 2 position plastic micro valve for small pneumatic pump




