| Model No: | PF |
| Place of Origin: | Zhejiang,China (Mainland) |
| Power: | Solenoid |
| Standard or Nonstandard: | Standard |
| Pressure: | Medium Pressure |
| Structure: | Control |
| Material: | Brass |
| Temperature of Media: | Medium Temperature |
| Media: | Water |
| Brand Name: | GOGO |
| Form: | plug and wire lead type |
| Operating Temperature: | -5~80°C |
| Orifice: | 40~200mm |
| type: | normal colse ,normal open |
| Working pressure: | 0.5-8bar |
| Voltage: | AC110V AC220V 24V DC 12V DC |
| Sealing materials: | NBR ,VITON |
| Medium: | air ,water , oil ect. |
| Body material: | Cast iron |
| Principium: | pilot type |
http://www.atcgogo.com/products/Large-flow-water-flange-solenoid-valve-cast-iron-4-inch-5-inch-6-inch-8-inch-2037432.html
Large flow water flange solenoid valve cast iron 4 inch 5 inch 6 inch 8 inch




